Екзит-пол: жодна з іспанських партій не здобула більшості

Екзит-пол: жодна з іспанських партій не здобула більшості

1313
Ukrinform
На позачергових парламентських виборах в Іспанії, що відбулися в неділю, 26 червня, жодна з партій не отримає абсолютну більшість місць у парламенті, необхідну для формування власного уряду.

Як повідомляє державний телеканал TVE, консервативна Народна партія (НП) отримає близько 120 місць у парламенті (набирає близько 28,5% голосів), а ліво-популістська "Подемос" - близько 90 місць (набирає близько 25,5% голосів). Абсолютна більшість 350-місцевому парламенті - 176 місць.

При цьому Іспанська соціалістична робоча партія (ІСРП), судячи з усього, отримає близько 80 місць у парламенті, набираючи близько 22% голосів. Якщо цей розклад збережеться, то в іспанському уряді можлива коаліція лівих сил "Подемос" і ІСРП. Можливий також альянс поміркованих політичних сил з ІСРП та Народної партії, оскільки досі соціалісти не хотіли співпрацювати з "Подемос".

Необхідність позачергових парламентських виборів в Іспанії стала очевидною після невдалих спроб сформувати уряд країни за результатами виборів, що пройшли 20 грудня 2015 року. Тоді жодна з провідних партій не отримала абсолютної більшості голосів, потрібного для формування однопартійного кабінету, а через міжпартійних розбіжностей не вдалося створити правлячу коаліцію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-