Дуда про Brexit: Треба уникнути ефекту доміно

Дуда про Brexit: Треба уникнути ефекту доміно

1011
Ukrinform
Європейські лідери повинні зробити все можливе, щоб уникнути ефекту доміно у зв’язку з виходом Великої Британії з ЄС.

Про це заявив у п’ятницю президент Польщі Анджей Дуда, передає власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Це також важливий сигнал для лідерів ЄС, що у цій ситуації ми повинні зберегти єдність і цілісність. По-друге, треба зробити все можливе, щоб уникнути ефекту доміно, аби суспільства інших країн не заявили, що вже не хочуть бути членами європейської спільноти”, - підкреслив Дуда.

Він зазначив, що попри вихід Великої Британії з ЄС, Польща хоче зберегти з нею тісні контакти в економічній, військовій та політичній сферах.

У свою чергу голова Ради міністрів Польщі Беата Шидло зазначила, що Brexit є наслідком того, що проблеми в ЄС роками накопичувалися і не вирішувалися.

“Результат британського референдуму, насамперед, є результатом кризових явищ, які вже тривалий час мають місце в ЄС, які не розв’язувалися - європейські політики не вміли їх розв’язувати - і які просто замовчувалися”, - зазначила Шидло.

Вона наголосила, що метою польського уряду є “будівництво сильної й об’єднаної Європи суверенних народів”. Шидло додала, що саме таку концепцію розвитку ЄС вона представить на саміті Спільноти на наступному тижні. 

Лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський з приводу референдуму у Великій Британії зазначив, що Європі зараз потрібна нова угода про ЄС, яка б спиралася на закон, а не на арбітраж, жертвою якого нещодавно стала і Польща.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-