ООН заявляє про гуманітарну катастрофу у Фаллуджі

ООН заявляє про гуманітарну катастрофу у Фаллуджі

1266
Ukrinform
ООН заявляє про гуманітарну катастрофу через бойові дії, які тривають в іракському місті Фаллуджа. 

Про це повідомляє Радіо Свобода

"За словами представника агенції ООН у справах біженців Бруно Геддо, міжнародні гуманітарні організації намагаються оперативно реагувати на "ситуацію, яка швидко змінюється". За даними ООН, майже 10 тисяч родин втекли з Фаллуджі від 17 квітня, коли урядові сили Іраку оголосили про встановлення контролю над більшою частиною міста, яку доти контролювало угруповання "Ісламська держава". Нову хвилю біженців фахівці очікують упродовж найближчих днів, оскільки тисячі цивільних залишаються в районі бойових дій", - зазначається в повідомленні.

Також ООН наводить дані, що всього Фаллуджу і райони, які оточують місто, від травня, початку наземної операції, залишило 84 тисячі людей.

Операція зі звільнення Фаллуджі, що здійснюється за сприяння підтримуваних Іраном шиїтських загонів і повітряних ударів коаліції під проводом США, розпочалася 22 травня.

У січні 2014 року Фаллуджа стала першим іракським містом, яке захопили ісламістські екстремісти. Через шість місяців після цього вони оголосили «халіфат» на територіях, контрольованих ними в Іраку і Сирії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-