У Вашингтоні розповіли, що міг задумати Путін, звільняючи українців

У Вашингтоні розповіли, що міг задумати Путін, звільняючи українців

3201
Ukrinform
Поступки з російського боку щодо звільнення українців – це не добра воля Путіна, а скоріше за все створення ілюзії щодо виконання Мінських угод перед тим, як ЄС прийматиме рішення про подальші санкції проти Росії.

Якщо санкції продовжаться, Росія знову може вдатися до посилення агресії, зазначив у коментарі Укрінформу директор з питань прав людини американського Інституту Маккейна (США) Девід Крамер.

"Звільнення заручників – це, очевидно, сподівання, що Європейський Союз сприйме такі дії як позитивний розвиток ситуації (щодо імплементації Мінська – ред.) та не продовжуватиме санкції", - зауважив американський експерт.

На його переконання, це було зроблено Москвою абсолютно не через те, що Путін виявив добру волю, бо "він нічого не робить по добрій волі".

Експерт підкреслив, що цей обмін мав статися ще з моменту підписання в лютому 2015 року перших Мінських угод.

"Ці люди стали заручниками путінської політичної гри та мали бути повернуті додому вже давно. Але, по великому рахунку, вони ніколи не мали бути арештовані та кинуті до в'язниці", - зазначив Крамер.

Він нагадав, що зараз все ще залишається в російських катівнях щонайменше ще два десятки українських полонених, які мають бути звільнені.

Коментуючи загальну ситуацію з імплементацією "Мінська" з боку Кремля, Крамер підкреслив, що насправді Москва не виконала повністю жодного пункту домовленостей. У цьому контексті він зауважив, що навіть під час останніх місяців, коли політики говорили про умовне перемир'я було вбито дуже багато українців.

"Звичайно, зараз кількість жертв набагато менша, ніж раніше, але ситуація все ще залишається дуже уразливою, її неможна назвати мирною", - наголосив експерт.

Він зауважив, що в разі продовження європейських санкцій проти Росії не треба виключати можливості загострення ситуації на Донбасі.

"Ми повинні бути дуже пильними після того, як ЄС прийме рішення. Якщо вони продовжать санкції, це можливо призведе до загострення ситуації та посилення бойових дій", - зазначив Девід Крамер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-