Міністри ЄС готові послабити Греції "борговий зашморг"

Міністри ЄС готові послабити Греції "борговий зашморг"

646
Ukrinform
Європейські міністри фінансів схвалили заходи, які дозволяють послабити боргове навантаження Греції, яка загалом винна кредиторам €333 млрд (близько $379 млрд).

Про це інформує Радіо Свобода.

"У Євросоюзі не розглядають пряме списання боргу, але погоджуються на інші способи полегшення тягаря – триваліший період оплати й пільговий період", - йдеться у повідомленні.

Міжнародний валютний фонд вже давно наполягав на тому, що державний борг Греції, який становить 180% ВВП країни, має бути скорочений. Фонд погрожував вийти з програми фінансової допомоги Афінам без реалізації таких заходів.

Міністри заявили, що вони конкретизують свої пропозиції 24 травня.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас привітав рішення міністрів ЄС, назвавши його "позитивним сигналом для інвесторів".

Наразі обсяг боргу Греції становить 183% внутрішнього валового продукту. Країна перебуває в очікуванні виплати наступного траншу в рамках пакету фінансової допомоги обсягом до €86 млрд, щодо якого Афіни домовилися з міжнародними кредиторами минулого літа. Аналіз ефективності реформ, проведених Грецією на вимогу кредиторів, мав бути здійснений шість місяців тому, однак і досі не завершений. Напередодні парламент Греції ухвалив пенсійну реформу та підвищення податків. Ці реформи є необхідними для отримання наступного траншу фінансової допомоги. Однак вони зіштовхнулися з масовими протестами, що тривали в Греції впродовж останніх трьох днів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>