Голова Єврогрупи спрогнозував прорив у питанні грецького боргу

Голова Єврогрупи спрогнозував прорив у питанні грецького боргу

1142
Ukrinform
Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум сподівається на рішення міністрів фінансів ЄС щодо полегшення грецького боргу ще у травні.

Про це він заявив перед зустріччю Єврогрупи, повідомляє DW.

"Ми спробуємо 24 травня досягнути прориву", - сказав Дейсселблум і додав, що на зустрічі 9 травня "не очікує жодних рішень".

Позицію Дейсселблума поділяє і міністр фінансів Вольфганг Шойбле. Він закликає, перш ніж списувати борги Греції, провести аналіз можливостей Афін виконати свої зобов'язання. Шойбле також вважає, що необхідно конкретизувати додаткові заходи економії, до яких має вдатися Греція задля дотримання вимог міжнародних кредиторів.

Напередодні парламент Греції ухвалив пенсійну реформу та підвищення податків. Ці реформи є необхідними для отримання наступного траншу фінансової допомоги. Однак вони стикнулися з масовими протестами, що тривали в Греції впродовж останніх трьох днів.

На даний момент обсяг боргу Греції становить 183 відсотки внутрішнього валового продукту країни. Греція перебуває в очікуванні виплати наступного траншу в рамках пакету фінансової допомоги обсягом до 86 мільярдів євро, щодо якого країна-боржник домовилася з міжнародними кредиторами минулого літа. Аналіз ефективності реформ, проведених Грецією на вимогу кредиторів, мав бути здійснений шість місяців тому, однак і досі не завершений.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-