Канада вирішила прийняти міністра закордонних справ Куби

Канада вирішила прийняти міністра закордонних справ Куби

1008
Ukrinform
Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігез Паріла у понеділок зустрінеться в Оттаві із очільником канадського зовнішньополітичного відомства Стефаном Діоном.

Про це повідомили у МЗС Канади, передає кореспондент Укрінформу.

«Міністри Діон та Родрігес досліджуватимуть нові галузі двосторонньої співпраці. Питання до обговорення включатимуть відновлювальну енергію, місцеве урядування, співпрацю у галузі продовольчої безпеки, торгові стосунки і права людини», - зазначили у канадському МЗС.

За словами Стефана Діона, Канада пишається своїми «тривалими та безперервними» відносинами із Кубою. «З роками зв’язки між канадцями та кубинцями посилилися, тож ми досліджуватимемо нові сфери співпраці, ґрунтуючись на цій основі. Чи це полягає у експорті канадських товарів до Куби, чи у теплому прийому громадян Канади на Кубі, канадці дуже пишаються тривалими, безперервними відносинами із Кубою», - наголосив Діон.

У відомстві додали, що протягом візиту головний кубинський дипломат зустрінеться також із іншими канадськими урядовцями, серед яких міністр франкофонії та міжнародного розвитку, а також спікери обох палат парламенту.

Нагадаємо, що Канада підтримує дипломатичні стосунки із Кубою з 1945 роки та не стала розривати їх після революції 1959 року, незважаючи на тиск з боку США. У 2014-му році громадяни Канади становили 39% усіх туристів на острові, що виводило їх на перше місце серед візитерів острова.

Після більш, ніж півстоліття блокади з боку США та значних обмежень від інших країн, цього року до Куби вперше за 90 років навідався чинний президент Сполучених Штатів, за ним на «острів свободи» прилетіла Єврокомісар ЄС з питань зовнішньої політики і вже цього місяця – глава МЗС Британії. Також у Гавані заново відкрило свої двері посольство США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-