Найкращий вибір іранців: у новому парламенті жінок більше, ніж кліриків

Найкращий вибір іранців: у новому парламенті жінок більше, ніж кліриків

856
Ukrinform
Президент Ірану Хасан Роухані в неділю привітав жителів країни з "найкращим вибором" у другому турі голосування за новий склад парламенту.

Як передає Німецька хвиля,  блок реформістів і помірних консерваторів, що підтримує курс глави держави, стане найбільш представницьким у парламенті - вони займуть 133 крісла в 290-місному меджлісі. Їх суперникам консерваторам дісталися 125 мандатів, решта - в руках незалежних кандидатів і представників меншин.

У складі нового іранського парламенту буде 17 жінок, майже всі з яких - реформістки, і 16 клерикалів, що є рекордно низьким показником за всю історію меджлісу країни.

Нагадаємо, перший тур виборів відбувся 27 лютого, тоді реформісти отримали перші 95 місць у меджлісі, а консерватори - 103. У другому турі вирішувалася доля решти 68 мандатів.

Помірний блок підтримує політику Роухані, зокрема атомну угоду з країнами Заходу, підписану в 2015 році. Парламент не має прямого контролю над основними питаннями політики, але може підтримати зусилля президента в економічній сфері.

Перше засідання меджлісу відбудеться наприкінці травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-