"Громадянами світу" вважають себе менш як чверть росіян – опитування

"Громадянами світу" вважають себе менш як чверть росіян – опитування

870
Ukrinform
Росія посіла останні місця практично з усіх питань, які стосуються відкритості решті світу, свідчать результати опитування, проведеного компанією GlobeScan в 21 країні.

Опитування проводилося на замовлення Бі-Бі-Сі в рамках проекту "У пошуках свого "я".

Зі твердженням "я відчуваю себе щвидше громадянином світу, ніж громадянином моєї країни" згодні 24% жителів РФ, і це найнижчий показник серед охоплених цим опитуванням країн.

Близькі результати показала Німеччина - там себе громадянами світу вважають 30% опитаних. Найбільш великими "глобалистами" проявили себе жителі Нігерії - 73% позитивних відповідей. У Китаї таких - 71%.

Середній результат по всім респондентам - 51% "громадян світу", і це є першим за 15-річну історію таких опитувань випадком, коли частка людей, які відчувають себе громадянами світу, перевалила за позначку в 50%.

Також росіяни гірше за всіх опитаних націй ставляться до міжнаціональних і міжрасових шлюбів: 42% висловилися однозначно проти або "скоріше проти". Найбільш привітне ставлення до міжнаціональних і міжрасових шлюбів продемонстрували жителі Австралії - 90% "за", в середньому ж у світі їх схвалюють 75% опитаних.

Крім цього, далеко попереду інших охоплених опитуванням країн Росія опинилася в сфері неприйняття імміграції. Схвалюють її всього 18% жителів РФ, проти ж - 67%. Найкраще до імміграції ставляться іспанці й канадці - на 81% "за", а в середньому по світу імміграцію схвалюють 63% опитаних.

Повідомляється, що росіяни зовсім не готові, на відміну від громадян багатьох інших країн, приймати біженців з країни, в громадянській війні в якій бере участь і армія - з Сирії. Лише кожен десятий росіянин не заперечує, щоб країна прихистила сирійців, тоді як четверо з п'яти - проти. Найбільш привітно до сирійських біженців налаштовані іспанці - 84% готові їх прийняти, а також чилійці, яким наплив сирійців явно не загрожує. Але і громадяни інших країн цілком згодні, що прихистити втікачів від війни треба: в середньому по світу таких набралося 52%.

Раніше повідомлялося, що абсолютна більшість громадян Російської Федерації вважають себе щасливими людьми. 83% опитаних назвали себе в цілому щасливими. Серед молодих людей 18-24 років цей показник ще вищий і становить 92%. Нещасними назвали себе лише 15% респондентів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-