НАТО тричі за тиждень перехоплювало російські літаки над Балтикою

НАТО тричі за тиждень перехоплювало російські літаки над Балтикою

1103
Ukrinform
Повітряній поліції НАТО довелося тричі за минулий тиждень перехоплювати російські літаки в міжнародній зоні над Балтійським морем.

Про це йдеться у щотижневому звіті Міністерства національної оборони Литви.

«За тиждень з 18 по 24 квітня винищувачі місії повітряної поліції НАТО в країнах Балтії тричі піднімалися для перехоплення літаків Російської Федерації, які пролітали в міжнародній зоні Балтійського моря», - йдеться у повідомленні.

Перше перехоплення сталося 18 квітня, коли російський літак летів в і з Калінінграда без заздалегідь наданих планів польотів, з вимкненими транспондерами і не підтримував радіозв'язок з центром управління повітряним рухом.

Окрім цього, 21 квітня винищувачі НАТО вилетіли з авіабаз Шяуляй та Емарі для перехоплення, відповідно, двох літаків Су-24, що вилетіли з Калінінграда і пізніше повернулися в початкову точку, та двох стратегічних бомбардувальників Ту-22, які вилетіли з та повернулися назад на материкову частину РФ.

Як і в попередньому випадку, літаки РФ піднялися в небо без попередньо наданих планів польотів, з вимкненими транспондерами і не підтримували зв'язок з центрами управління повітряним рухом.

Раніше міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич заявляв, що провокації РФ в небі над Балтикою є «підготовкою» до переговорів з НАТО.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-