МВС Росії закупить акустичну систему для розгону демонстрантів

МВС Росії закупить акустичну систему для розгону демонстрантів

780
Ukrinform
Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило конкурс на постачання системи нелетального акустичного впливу, які в основному використовуються для розгону демонстрантів.

Оголошення про конкурс опубліковане на сайті держзакупівель, увагу на нього звернула юрист Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь, повідомляє Slon

Йдеться про постачання одного пристрою, початкова ціна контракту - 5,1 млн рублів. У техзавданні, яке опублікувала Соболь, наводиться призначення приладу.

"Система нелетального акустичного впливу на причепі призначена для створення певних поведінкових реакцій у порушників правопорядку шляхом дистанційного формування інфранизькочастотних коливань, що впливають на центральну нервову систему", - йдеться у документі. 

Пристрій на відстані до 60 метрів впливає на органи, "використовуючи їхні нелінійні властивості, шляхом дистанційованого формування інфранизькочастотних коливань, що впливають на нервову систему".

Судячи з опису, йдеться про далекодіючий акустичний пристрій (Long Range Acoustic Device, LRAD). Такі пристрої відкрито застосовуються в США як мінімум з 2009 року, зокрема, їх використовували при розгоні демонстрантів у Фергюсоні. Як писала «Російська планета», пристрої «дають спрямований гучний звук, який майже неможливо терпіти». При цьому підкреслювалося, що такі пристрої застосовують і в мирних цілях, приміром для того, щоб відганяти птахів від літаків.

Наприкінці 2015 року стало відомо, що у 2016 році силові структури у п'ять разів збільшили обсяг закупівель гранатометів для розгону масових демонстрацій. Крім того, Центр з протидії екстремізму МВС отримає високотехнологічні комплекси для стеження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-