Вибори в Австрії: у другий тур вийшов Норберт Хофер - попередньо

Вибори в Австрії: у другий тур вийшов Норберт Хофер - попередньо

944
Ukrinform
За попередніми підсумками президентських виборів у Австрії, що відбулися в неділю, 24 квітня, у другий тур голосування вийшов Норберт Хофер, котрий представляє Австрійську партію свободи. Він лідирує з результатом 36,7 відсотка.

Про це повідомляє DW.de.

«Поки незрозуміло, хто буде змагатися з ним у другому турі. Боротьбу за друге місце ведуть колишній лідер "зелених" Олександр Ван дер Беллен і незалежна кандидат Ірмгард Грісс. Ван дер Беллен набрав 19,7 відсотка, а Грісс - 18,8», - зазначається в публікації.

Як вказується, другий тур виборів запланований на 22 травня. Кандидати від політичних сил, що входять в правлячу коаліцію - Соціал-демократичної партії Австрії та консервативної Австрійської народної партії - вперше за післявоєнний час не пройшли у другий тур голосування.

На пост президента Австрії претендували шість осіб. Чинний глава держави Хайнц Фішер, який 12 років перебуває на цій посаді, не мав права балотуватися знову.

В Австрії президент обирається всенародним голосуванням строком на 6 років і виконує здебільшого репрезентативні функції. Виконавчу владу очолює федеральний канцлер. Водночас, згідно з конституцією країни, президент є головнокомандувачем збройних сил і в деяких випадках може розпустити парламент.

Фото:diepresse.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-