Естонські волонтери ночами допомагають жабам

Естонські волонтери ночами допомагають жабам

613
Ukrinform
Фонд природи Естонії оголосив про початок акції "Спасіння жаб". Її мета полягає в тому, щоб допомогти якомога більшій кількості цих земноводних перебратися через автодорогу до місць розмноження.

Про це повідомляє ТАСС.

"Шляхи міграції багатьох земноводних в Естонії перегороджують шосе, значна частина тварин гине під колесами, а це не є природним відбором. Якщо трасою за годину проїжджають 60 машин, то під колесами гине 95% мігруючих жаб. Це непоправна втрата - адже лише 1% пуголовків може мати нащадків", - каже керівник проекту "Порятунок жаб" Крістійне Кюбарсепп.

На допомогу земноводним приходять волонтери, які переносять жаб через проїжджу частину. Минулого тижня добровольці врятували близько 2 тис. жаб. Але масовий характер міграція земноводних набуває тільки цього тижня.

Як зазначають у Фонді природи Естонії, волонтери наразі чергують приблизно в 20 різних точках, однак місць, де земноводним потрібна допомога людини, налічується кілька сотень. Єдиним виходом у цій ситуації екологи називають розширення волонтерського руху.

"Міграція відбувається в темний час доби. Щоб перенести земноводних через дорогу, потрібно лише знати, де вони мігрують, надіти на себе світловідбиваючий жилет, налобний ліхтар і рукавички, взяти в руки відро й відправитися на допомогу земноводним", - кажуть у Фонді природи Естонії.

Про всі помічені місцях міграції екологи просять негайно повідомляти їм. Автомобілістів найближчими днями екологи закликають бути гранично обережними на дорогах і, побачивши на узбіччі людей в світловідбивних жилетах, знизити швидкість і бути особливо уважними.

Акцію "Порятунок жаб" Фонд природи Естонії проводить вже п'ятий рік поспіль. В рамках акції волонтери врятували за ці роки понад 60 тис. земноводних.

Фото: baltnews.ee

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-