Нідерланди захопилися референдумами, тепер - щодо ЗВТ з Америкою

Нідерланди захопилися референдумами, тепер - щодо ЗВТ з Америкою

1066
Ukrinform
У Нідерландах збирають підписи за проведення референдуму щодо Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства між ЄС та США.

Про це пише видання EurActiv.

Як зазначає видання, таким чином ставиться під загрозу майбутнє угоди про вільну торгівлю між США та ЄС.

"Близько 100 тисяч людей уже підписали петицію, вимагаючи референдум. Для його проведення необхідно зібрати 300 тисяч голосів, як було у випадку з Україною", - йдеться у повідомленні.

Ініціатором референдуму є соціалістична партія SP. На минулих виборах вона отримала 10% місць у нідерландському парламенті.

Прес-секретар партії Яспер Ван Дайк заявив, що референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що пройшов у Нідерландах 6 квітня, дав додатковий імпульс цій кампанії.

За повідомленням видання, підписи будуть відправлені щойно угода буде підписана. Наразі переговори щодо укладення угоди тривають. ЄС та США намагаються завершити переговорний процес до завершення терміну президентства Барака Обами у січні 2017 року. Але після підписання угоду ще мають ратифікувати всі 28 членів ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, 6 квітня в Нідерландах пройшов консультативний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Згідно із офіційними результатами, "проти" ратифікації угоди Нідерландами проголосувало 61 % виборців ( 2 млн 509 тис. 395 виборців). "За" проголосувало 38, 21 % виборців( 1 млн 571 тис. 874 виборці). Явка склала 32, 28 %. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що процес ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах не зможе просто продовжуватись. Уряд Нідерландів заявив, що буде вести консультації з парламентом, а також ЄС та урядом України, щоб знайти  рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-