Енергокомпанії у ФРН відклали понад €40 мільярдів на демонтаж АЕС

Енергокомпанії у ФРН відклали понад €40 мільярдів на демонтаж АЕС

1063
Ukrinform
На кінець 2015 року німецькі компанії-оператори атомних електростанцій EnBW, EON, RWE та Vattenfall відклали майже 40,1 мільярда євро на демонтаж атомних електростанцій (АЕС) та захоронення ядерних відходів.

Про це повідомляє DW з посиланням на відповідь міністерства економіки ФРН на запит депутатки Бундестагу від партії "Союз 90/Зелені" Сильвії Коттінг-Уль.

"Резерви німецьких енергокомпаній на демонтаж АЕС та захоронення ядерних відходів перевищили 40 мільярдів євро", - йдеться у повідомленні.

На 31 грудня 2014 року ці резерви енергокомпаній становили 38,7 мільярда євро. Коттінг-Уль вважає, що зростання цього показника свідчить про те, що компанії "нарешті підрахували реальні відсотки". "У цьому разі зростання резервів не дивує", - вважає депутат.

Уряд ФРН призначив комісію, яка має вивчити можливості виведення з експлуатації АЕС, однак поки що вона не знайшла спільної мови з енергокомпаніями. На думку Коттінг-Уль, атомні концерни не повинні заважати комісії виробити нові правила з цієї проблематики.

Як зазначається, виведення АЕС з експлуатації - це складний та тривалий процес. Навіть після зупинки реактора паливні стрижні мають роками охолоджуватися. Внаслідок демонтажу АЕС утворюється 300 тисяч кубічних метрів металобрухту та щебеню, з яких один відсоток дуже забруднений.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-