Центробанк Кіпру через офшорний скандал "закручує гайки" банкам

Центробанк Кіпру через офшорний скандал "закручує гайки" банкам

756
Ukrinform
Через декілька днів після оприлюднення "Панамських документів" центробанк Кіпру посилює вимоги до комерційних банків і посередників, що стосуються особи їх клієнтів.

Нові вимоги набули чинності в четвер, 7 квітня, повідомляє Reuters.

"Суворіші правила, що зобов'язують банки і посередників дізнаватися про особу своїх клієнтів, а також призупиняти операції за рахунками у разі недотримання, набули чинності в четвер, заявив центробанк Кіпру, де діють тисячі офшорних компаній, багато з яких - російські", - зазначається в повідомленні.

Хоча кіпрське законодавство дозволяє створювати компанії з чисто номінальною структурою, у рамках якої бенефіціар не значиться в звітності фірми, влада країни повідомила, що запроваджують так зване правило "знай свого клієнта" для банків і посередників.

"Сьогоднішня поправка - частина безперервних зусиль, спрямованих на подальше зміцнення нормативно-правової бази, метою яких завжди є недопущення недоробок або слабкостей, що ведуть до можливості відмивання грошей або фінансування терористів", - цитує Reuters заяву центробанку Кіпру.

Також повідомляється, що банк RCB, який базується на Кіпрі, заявив у понеділок, що ніколи не надавав незабезпечених позик, як це стверджується в статті британської Guardian про його роль у допомозі у збагаченні близьким друзям президента Росії Володимира Путіна.

Газета зробила посилання на витік документів, що з'явилися одночасно в сотні з гаком видань по всьому світу і які спонукали владу Заходу почати розслідування ухилення від податків, відмивання грошей і інших підозр.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів задокументував велику мережу тіньових грошових переказів, які використовуються іменитими власниками з багатьох країн.

Інформація була оприлюднена 3 квітня у рамках масштабного нового дослідження під назвою "Панамські документи".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>