Польща розкритикувала Лаврова за звинувачення у "боротьбі" з пам’ятниками СРСР

Польща розкритикувала Лаврова за звинувачення у "боротьбі" з пам’ятниками СРСР

1361
Ukrinform
Міністерство закордонних справ Польщі назвало слова глави МЗС РФ Сергія Лаврова про активну боротьбу в РП з радянськими пам’ятниками “невдалими і безпідставними”.

Про це йдеться в заяві МЗС Польщі.

“Висловлювання глави російської дипломатії Сергія Лаврова у справі радянських пам’ятників, збудованих у період ПНР (Польської народної республіки – ред.) є невдалими і безпідставними. Воно необ’єктивно відображає це питання і спирається на спотворенні положень польсько-російської угоди”, - йдеться в заяві.

У ній підкреслюється, що використання цієї теми для підігрівання негативних емоцій не допомагає формувати нормальні польсько-російські відносини.

“Нам шкода, що російська сторона вважає нормальним культивування традицій епохи комунізму, який приніс обом народам багато кривди і жертв”,- йдеться в заяві.

В МЗС Польщі нагадали, що польсько-російська угода 1994 року передбачає піклування лише про військові кладовища і не стосується символічних пам’ятників, де немає жодних поховань.

У вівторок Лавров заявив, що Польща вийшла на перше місце серед країн, які борються з пам’ятниками радянських солдатів, які загинули під час Другої світової війни.

Нагадаємо: на минулому тижні голова Інституту національної пам’яті (IPN) Польщі Лукаш Камінський поінформував про ініціативу створення музею під відкрити небом, куди планується перевезти усі пам’ятники радянським солдатам, які є на території РП.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>