Жертвами РФ в Сирії лише за три місяці стали понад 1000 цивільних - дослідження

Жертвами РФ в Сирії лише за три місяці стали понад 1000 цивільних - дослідження

733
Ukrinform
Жертвами російської військової операції в Сирії тільки за три перших місяці її проведення стали понад тисяча цивільних осіб.

Про це йдеться у звіті Моніторингової групи повітряних воєн Airwars Monitoring Group (AMG) "Бездумна зневага життями мирних жителів", повідомляє "Українська правда".

Дані, зібрані AMG, стосуються перших трьох місяців російської операції в Сирії - з 30 вересня по 31 грудня 2015 року.

У доповіді стверджується, що до кінця 2015 року в результаті дій російської авіації загинули від 1098 до 1450 мирних жителів, понад 1700 осіб були поранені.

AMG зібрала і проаналізувала дані ряду сирійських моніторингових та правозахисних організацій, серед яких Сирійська мережа з прав людини (Syrian Network for Human Rights, SNHR), Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини (Syrian Observatory for Human Rights, SOHR), Центр документації насильства (Violations Documentations Center, VDC) та інші.

Сумарно всі ці організації повідомили про 330 інцидентів з обстрілами мирних жителів російською авіацією, в результаті яких загинули від 1 826 до 2 426 осіб.

Для верифікації отриманих даних AMG використовували офіційні дані російського Міноборони, повідомлення преси та відомості з соціальних мереж. Наведена AMG оцінка чисельності загиблих зроблена виходячи з числа верифікованих інцидентів.

Згідно з доповіддю, Росія в перші місяці операції активно обстрілювала цивільну інфраструктуру в Сирії, в тому числі, пункти видачі їжі, водоочисні споруди. Ці удари приводили до масової загибелі мирних жителів (коли число жертв становило 20 осіб і більше) 16 разів. Зокрема, 71 мирний сирієць загинув в результаті удару по ринку в місті Аль-Букамаль в провінції Дейр-ез-Зор, йдеться в доповіді.

Як відомо, Міноборони Росії відкидає звинувачення в тому, що в результаті ударів російської авіації в Сирії гинуть мирні жителі.

Фото: mil.ru

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-