Меркель заявляє, що ЄС не може залишити Грецію у біді

Меркель заявляє, що ЄС не може залишити Грецію у біді

649
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель закликає не обманювати себе зниженням потоку біженців у зв'язку із закриттям «балканського маршруту», нагадуючи про катастрофічну ситуацію в Греції.

Про це вона заявила, виступаючи в середу у бундестазі перед від'їздом на саміт ЄС, що має відбутися в четвер у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН. Питання біженців буде головним на цій зустрічі.

«Без жодного сумніву, Німеччина отримує вигоду від того, що потік біженців було знижено завдяки одностороннім рішенням Австрії і балканських країн. Але не потрібно себе обманювати нинішнім становищем. Питання звучить так само голосно, як і раніше: як ми можемо досягти того, щоб кількість біженців скоротилася не лише для деяких, а й для всіх?», - заявила Меркель.

Канцлер кілька разів протягом півгодинного виступу закликала депутатів «не забувати про те, що Німеччині тільки тоді добре, коли всій Європі добре». А досягти цього, за її словами, можна лише тоді, коли жодна країна з 28 не залишиться у біді, як зараз це відбувається з Грецією. Проте, уточнила вона, Греція, де «нині тисячі мігрантів знаходяться в катастрофічному становищі», також має виконати свою частину зобов'язань, для чого ЄС виділяє їй кошти.

Глава німецького уряду також згадала про кошти, що виділяються ЄС Туреччині на поліпшення умов перебування на її території сирійських біженців. Перші мільйони вже пішли, вони використані на те, щоб налагодити навчання дітей арабською мовою, повідомила вона. Якщо життя біженців у Туреччині покращиться, вони ще подумають, чи варто вручати свою долю в руки контрабандистів, зауважила канцлер, відповідаючи тим, хто докоряє Анкарі за «фінансовий шантаж» Брюсселю. Метою спільної європейсько-турецької роботи, нагадала вона, є зупинка саме незаконного потоку біженців і зниження небезпеки для їх власного життя.

Також метою є «справедливий розподіл» біженців, зробила акцент Меркель. Вона визнала, що «багато біженців розчаровані тим, що не можуть їхати туди, куди хочуть», але твердо заявила про те, що всі партнери по ЄС єдині в думці, що шукачі притулку не мають права вибору в цьому питанні. У цьому аспекті канцлер знову заявила про необхідність реформи дублінської системи задля збереження Шенгену.

Меркель в черговий раз висловила переконання, що вирішувати європейські кризи потрібно спільно, тільки тоді ЄС зможе вийти з нинішньої кризи сильнішим, ніж був раніше. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-