Влада Туреччини взяла під контроль найбільшу опозиційну газету

Влада Туреччини взяла під контроль найбільшу опозиційну газету

838
Ukrinform
Суд Стамбула постановив взяти під державний контроль одну з найбільших опозиційних газет Туреччини Zaman ("Час").

Про це повідомляє DW

«Стамбульський суд у п'ятницю, 4 березня, постановив перевести одну з найвпливовіших опозиційних газет країни - Zaman ("Час") - під державний нагляд. Віднині газетою керуватимуть представники держави. Офіційне обгрунтування рішення суду на даний момент не оприлюднене», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, газету, яка належить компанії Boyak Holding, пов'язують із опозиційним рухом Hizmet, який також називають рухом Гюлена. 

Чотирьох представників топ-менеджменту Boyak Holding було затримано в п'ятницю в турецькому місті Кайсері. Мусульманський проповідник Фетуллах Гюлен колись був одним із найближчих соратників президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. 

Тепер же Гюлену, який залишив країну й переїхав до США, влада в Анкарі закидає підготовку до державного перевороту і створення "паралельних структур" у державі.

У редакції Zaman відреагували на рішення стамбульського суду обуренням і назвали його незаконним. "Поставити примусову адміністрацію в нашу газету - те ж саме, що і скасувати дію конституції", - сказав шеф-редактор газети Абдюльхаміта Білічі.

 Тоді як шеф-редакторка англомовної газети холдингу - Today's Zaman - Севгі Акарчесме прямо звинуватила уряд в Анкарі в утисках свободи слова. 

"Це кінець свободи слова в Туреччині. Уряд конфіскував нашу газету", - сказала вона.

Нагадаємо, це вже не перше рішення турецьких судів та влади, спрямоване проти критичних до уряду ЗМІ, за останні місяці. 2015 року аналогічним чином урядовий контроль було запроваджено в газеті Bugun, яку теж пов'язують із опозиційном рухом Гюлена. Крім цього, в листопаді минулого року було затримано шеф-редактора незалежної газети Cumhuriyet Чана Дюндара та керівника її столичного корпункту Ердема Гюля, яким тепер загрожує довічне ув'язнення. Влада закидає їм розкриття державних таємниць через публікацію про зброю, яку Туреччина нібито поставляла сирійським туркменам.

Сам президент Ердоган постійно відкидає звинувачення на свій бік щодо утисків свободи слова. В останньому рейтингу свободи слова міжнародної організації "Репортери без кордонів" Туреччина перебуває на 149 місці з 180 держав.

Фото: zaman.com.tr

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-