В ЄС кажуть, що Україна не виконала всі зобов'язання для скасування віз

В ЄС кажуть, що Україна не виконала всі зобов'язання для скасування віз

2572
Ukrinform
Євросоюз не вважає, що Україна виконала всі законодавчі зобов'язання в рамках переходу до скасування віз.

Про це народний депутат від "БПП" Сергій Лещенко повідомив на сторінці в Facebook після зустрічі в Брюсселі з високопоставленими представниками дипломатичного відомства ЄС.

"Якщо точно, то Україна виконала три з п'яти вимог для переходу до ухвалення відповідного рішення. ЄС зараховує ухвалення поправок до трьох законів минулого тижня, але 1) ЄС не зараховує закон про декларування, за яким кримінальна відповідальність запроваджується лише з 2017 року; 2) ЄС чекає на формування Національного агентства запобігання корупції", - йдеться в повідомленні.

Лещенко відзначив, що якщо Україна хоче скасувати візи влітку 2016 року, вона в найближчі тижні повинна поправити закон про декларування, повернувши кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях вже в цьому році, а також дообрати трьох членів НАЗК.

"Проблема в тому, що в одному пакеті з Україною по скасуванню віз перебуває Грузія, яка вже багато місяців тому виконала всі вимоги ЄС та чекає на аналогічні кроки України", - заявив нардеп.

Лещенко наголосив, що розрив українсько-грузинського пакета загрожує тим, що Україна може потрапити в пакет до Туреччини, що загальмує процес скасування віз на багато місяців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-