Австралія пояснила свою позицію щодо Південно-Китайського моря

Австралія пояснила свою позицію щодо Південно-Китайського моря

936
Ukrinform
Урядові рекомендації щодо позиції Австралії стосовно Південно-Китайського моря, підготовлені Міністерством закордонних справ і торгівлі спільно з Міноборони та офісом прем’єр-міністра країни, демонструють її намір добиватися свободи судноплавства. 

 Зміст рекомендацій оприлюднила австралійська медійна компанія АВС.

«Австралія має законний інтерес у підтриманні миру і стабільності, поваги міжнародного права, безперешкодної торгівлі і свободи судноплавства і прольотів над Південно-Китайським морем. Ми не підтримуємо жодну зі сторін у територіальних претензіях в Південно-Китайському морі. Меліораційна і будівельна діяльність Китаю та інших сторін в цьому регіоні сприяє зростанню напруженості в регіоні… Закликаємо всі держави припинити меліорацію, будівництво та мілітаризацію», - йдеться у документі.

У рекомендаціях також підкреслюється, що усі країни відповідно до норм міжнародного права мають право на свободу судноплавства і прольоту в тому числі й у Південно-Китайському морі, тому австралійські морські та повітряні судна продовжуватимуть користатися цими правами.

Австралія рішуче виступає проти залякування, агресії або примусу для просування своїх намірів будь-якою країною з метою односторонньої зміни статусу-кво.

«Ми закликаємо заявників проявляти стриманість, вживати заходів для зменшення напруженості і утримуватися від провокаційних дій, які могли б сприяти ескалації напруги. Ми закликаємо уряди прояснити і втілювати територіальні претензії відповідно до норм морського права і врегулювати розбіжності мирними шляхами у відповідності з міжнародним правом, включаючи Конвенцію Організації Об'єднаних Націй щодо моря", - зазначається в рекомендаціях.

В документі також наголошується, що Австралія підтримує право всіх держав звертатися до суду для вирішення суперечок мирним шляхом, в тому числі за допомогою додаткових можливостей, зокрема таких, як арбітраж.

"Ми рекомендуємо практичну реалізацію зобов'язань згідно з декларацією про поведінку сторін у Південно-Китайському морі і закликаємо Китай і країни-члени АСЕАН якнайшвидше схвалити цей кодекс», - підсумовується у рекомендаціях.

Окрім офіційних позицій, документі включає також варіанти можливих запитань і відповідей зі згаданої проблематики, які зводяться до важливості підтримання добросусідських відносин з країнами регіону при збереженні існуючого статусу-кво.

Як повідомляв Укрінформ, Штати пропонують австралійцям спільно патрулювати Південно-Китайське море

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-