Керрі: Взаємодія з ЄС в питаннях безпеки не переривається

Керрі: Взаємодія з ЄС в питаннях безпеки не переривається

1040
Ukrinform
США підтримують постійну взаємодію із союзниками та партнерами в Європі щодо забезпечення безпеки на тлі російської агресії проти України, загроз тероризму, кризи біженців та інших викликів.

Про це заявив у вівторок держсекретар США Джон Керрі під час слухань у Комітеті з питань зовнішніх відносин Сенату США, передає власний кореспондент Укрінформу. 

"Ми перебуваємо в постійному контакті з нашими союзниками по НАТО і ЄС, а також партнерами в широкому спектрі питань, у тому числі щодо нашої непохитної підтримки демократичної України, повного виконання всіма сторонами Мінських протоколів та розширення фінансування Європейської ініціативи гарантування безпеки", - зауважив глава зовнішньополітичного відомства США. 

Він нагадав, що в бюджеті держдепу передбачено $953 млн для підвищення стабільності, процвітання, енергетичної незалежності та ефективного управління в Україні та інших країнах-партнерах, які перебувають під безпосереднім тиском з боку Росії, а також на боротьбу з ВІЛ/СНІД та протидію насильницькому екстремізму в регіоні.

Держсекретар США також підкреслив, що Європа опинилася під великою загрозою через кризу біженців, і там говорять про можливість застосування різних обмежувальних заходів на кордонах. "Думаю, для США важливо бути готовими надати всю необхідну допомогу Європі всіма можливими способами", - зауважив Керрі.

Відповідаючи на запитання щодо відносин США і Росії на тлі загроз, які Москва створює своєю агресією, Керрі наголосив, що вони складні, втім вимагають продовження співробітництва за окремими напрямами.

"Наші відносини (з Росією. – Ред.) є одними зі складних. Очевидно, ми маємо різні позиції в питаннях України і Сирії", - зауважив держсекретар США. З іншого боку, продовжив він, з Росією відбувається доволі значна взаємодія, зокрема, в питаннях Ірану та Сирії. "Без співробітництва з Росією я не впевнений, що ми могли би досягти угод, які маємо нині, або якнайменше, надіслати гуманітарну допомогу (Сирії. – Ред.)", - сказав він. 

Водночас, акцентував Керрі, у Вашингтоні немає ілюзій щодо того, які цілі у росіян, тому співпраця з РФ відбувається "крок за кроком".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-