Пентагон прозвітує про закриття в’язниці в Гуантанамо

Пентагон прозвітує про закриття в’язниці в Гуантанамо

1082
Ukrinform
Пентагон готується подати у вівторок до Конгресу довгоочікуваний звіт про закриття американської в’язниці в Гуантанамо на Кубі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Ми розуміємо, що крайній термін завтра (23 лютого – ред.), і це наша мета, яку ми маємо виконати», – сказав представник Пентагону, капітан Джефф Дейвіс 22 лютого.

Президент США Барак Обама хотів закрити Гуантанамо після вступу на посаду, стверджуючи, що об’єкт діє як інструмент для вербування ісламістів. Але його ініціатива зустріла жорстку опозицію в Конгресі.

Щоб отримати схвалення в Конгресі, Обама має визначити, на які саме інші об’єкти США можуть бути розміщені в’язні з Гуантанамо.

Очікується, що звіт міститиме докладну інформацію про те, скільки коштуватиме розміщення людей в інші в’язниці, наприклад, як у Форт Лівенворт, що в Канзасі.

В’язниця в Гуантанамо була відкрита президентом Джорджем Бушем в 2002 році для утримання людей, взятих у полон під час війни в Афганістані. Ув’язнені були названі «ворожими бійцями» і не забезпечені правами, що застосовуються до громадян в США. Багато з них за роки були засуджені без суду і слідства.

Лише 91 із 780 в’язнів залишаються нині у в’язниці. Близько 50 з них вважаються надто небезпечними для звільнення коли-небудь.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-