Росія хоче стежити за територією США з повітря - ЗМІ

Росія хоче стежити за територією США з повітря - ЗМІ

1441
Ukrinform
Росія збирається запросити дозвіл на використання над територією Сполучених Штатів літаків стеження, обладнаних потужними цифровими камерами.

Про це повідомляє АР із посиланням на анонімне джерело в Конгресі США.

«Росія звернеться до консультативної комісії договору про «відкрите небо», що базується у Відні, з офіційним запитом на дозвіл запустити літальний апарат з високотехнологічними сенсорами над територією США», - каже джерело.

США та Росія є учасниками договору про спільний авіаційний простір («відкрите небо»), що дозволяє неозброєні польоти над територією всіх 34 країн-членів з метою підтримання прозорості військових дій, контролю за оборотом зброї та інших цілей.

Проте вищі чини розвідки і армії Сполучених Штатів поділяють занепокоєння, що Росія має на меті порушити правила угоди, використавши зібрану інформацію для власних цілей.

«На додачу до прольоту над військовими об’єктами, російські літаки «відкритого неба» можуть збирати інформацію про об’єкти Міністерства оборони або важливі об’єкти нацбезпеки та національної інфраструктури», - вважає голова Стратегічного командування збройних сил США адмірал Сесіл Хейні.

Раніше на слуханнях в Конгресі піднімалося питання недотримання російською стороною всіх умов договору про «відкрите небо». Зокрема було зазначено, що обмеження на спостереження на території Москви, Чечні, Абхазії та Південної Осетії суперечать ключовій умові повністю відкритого повітряного простору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-