Валенса про співпрацю зі спецслужбами: Я припустився помилки

Валенса про співпрацю зі спецслужбами: Я припустився помилки

1596
Ukrinform
Лауреат Нобелівської премії миру й засновник профспілки "Солідарність" Лех Валенса визнав, що зробив помилку.

Про це він написав у п'ятницю, 19 лютого, на своєму мікроблозі в соціальній мережі Twitter, повідомляє DW. "Я не співпрацював зі службою безпеки, не брав грошей, але я припустився помилки", - повідомив він. За словами колишнього президента Польщі, він дав слово не повідомляти про це. "Чоловік, той що вчинив це, який і може пролити світло на правду, досі живе і я маю рахуватися із цим", - зазначив Валенса.

Напередодні глава Інституту національної пам'яті Польщі (ІНП) Лукаш Камінський заявив: знайдені нещодавно документи свідчать, що колишній президент Польщі і засновник профспілки "Солідарність" Лех Валенса був платним інформатором спецслужб комуністичної Польщі у 1970-76 роках з кодовим ім'ям Bolek.

За словами глави ІНП, документи, які були вилучені під час обшуку у будинку останнього комуністичного міністра внутрішніх справ генерала Чеслава Кіщака, включають і зобов'язання надавати інформацію, підписане кодовим ім'ям Валенси - Bolek. Серед документів є також звіти і чеки на отримання грошей, підписані Валенсою.

Лех Валенса раніше визнав, що підписав зобов'язання бути інформатором, але він наполягає на тому, що ніколи ним так і не став. У 2000 році спеціальний суд не виявив жодних доказів співпраці Валенси зі спецслужбами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-