Турецькі літаки над Грецією вели умовні бої

Турецькі літаки над Грецією вели умовні бої

769
Ukrinform
Сім турецьких військових літаків за минулу добу неодноразово порушили повітряний простір Греції.

Інцидент стався напередодні операції НАТО з боротьби з нелегальними перевізниками мігрантів в Егейському морі, інформує AFP.

"Шість турецьких військових літаків і транспортний літак здійснили понад 20 порушень грецького повітряного простору в районі східних і центральних островів Егейського моря", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що грецькі винищувачі кілька разів піднімалися на перехоплення турецьких літаків. Крім цього, турецькі літаки двічі вели умовний повітряний бій з грецькими.

Як пише агентство, незважаючи на те, що Греція і Туреччина є союзниками у НАТО, між країнами зберігаються суперечності щодо територіальних і повітряних прав в Егейському морі й над ним.

Водночас Афіни побоюються, що Анкара зможе використати міграційну кризу для посилення своєї присутності в Егейському морі.

Нагадаємо, у грудні минулого року шість винищувачів F-16 військово-повітряних сил Туреччини вторглися в грецький повітряний простір. Усі літаки були впізнані та перехоплені відповідно до міжнародних правил та практики.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-