Сирійська опозиція погрожує вийти з переговорів

Сирійська опозиція погрожує вийти з переговорів

1733
Ukrinform
Делегати поміркованої сирійської опозиції погрожують вийти з переговорів у Женеві, якщо в країні не припиняться обстріли.

Як повідомляє Deutshe Welle, про це вони заявили у суботу, 30 січня.

"Якщо режим і надалі чинитиме злочини, то присутність делегації Високого комітету з переговорів у Женеві не матиме сенсу", - повідомив координатор ВПК, колишній прем'єр Сирії Ріяд Хіджаб.

Зазначається, що делегація опозиції поінформує спецпредставника ООН з Сирії про відкликання своїх делегатів, "якщо ООН та провідні держави світу виявляться неспроможними покласти край цим злочинам".

Самі члени делегації опозиції прибули до Женеви увечері суботи. До її складу входять 17 представників для участі у міжсирійських переговорах та ще 25 делегатів для участі в інших зустрічах під егідою ООН.

Напередодні до Швейцарії прибули представники Башара Асада. Вони також провели попередні консультації зі спецпредставником ООН з Сирії Стаффано де Містура. Натомість делегація опозиції відмовляється від будь-яких попередніх консультації з Асадом й вимагає спеціальної резолюції Ради Безпеки ООН. Ця резолюція має покласти край руйнуванню сирійських міст та бомбардуванням цивільного населення. Крім того, речник делегації опозиції заявив, що Башар Асад має звільнити ув'язнених урядом жінок та дітей та дозволити доправляти гуманітарну допомогу до заблокованих регіонів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-