У Литві судять радянських солдатів за штурм телевежі у 1991 році

У Литві судять радянських солдатів за штурм телевежі у 1991 році

1420
Ukrinform
Вільнюський окружний суд приступає до розгляду справи про січневі події 1991 року, підозрюваними у якій проходять переважно громадяни Росії.

Про це ТАСС повідомила представник суду Вайда Бітауте.

За її словами, всього підозрюваних - 65 осіб, постраждалих - близько 500 осіб, опитати належить приблизно тисячу свідків, а на розшуки пішло 25 років.

"Підозрювані звинувачуються у порушенні норм міжнародного права і міжнародного гуманітарного права при поводженні з людьми, тортурах, завданих каліцтвах і вбивствах, веденні незаконних військових дій та застосуванні заборонених військових засобів", - йдеться у публікації.

Більшість підозрюваних будуть судити заочно, так як їх не вдалося доставити в суд.

За словами Бітауте, на лаві підсудних, найімовірніше, будуть перебувати дві людини: "Це громадянин Росії Юрій Міліну, який проживає у Калінінграді і затриманий у Литві близько двох років тому, а також громадянин Росії Геннадій Іванов, який проживає у Вільнюсі, у якого в якості запобіжного заходу вилучені особисті документи".

Звинувачення стверджує, що Юрій Міліну знаходився в одному з танків в ніч проти 13 січня 1991 року під час штурму Вільнюської телевежі.

Справа про січневі події 1991 року є найбільшою в історії судової системи Литви як за колом включених в її орбіту осіб, так і за своїм обсягом. Всього у справі - 709 томів документів, до захисту притягнуто 65 адвокатів. "Розгляд буде вестися дуже інтенсивно", - зазначила Бітауте.

Нагадаємо, у січні 1991 року у Вільнюсі під час штурму радянськими військами телевізійної вежі загинули 14 осіб і більш як сотня отримали поранення. В рамках розслідування тих подій Вільнюс оголосив у розшук близько 80 осіб - знаходяться за межами Литви громадян РФ, Білорусі та України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-