ПАРЄ наполягає на створенні центрів для біженців за межами Євросоюзу

ПАРЄ наполягає на створенні центрів для біженців за межами Євросоюзу

1080
Ukrinform
ПАРЄ наполягає на створенні «гарячих точок» (центрів) для обробки заяв про надання притулку за межами Європи з метою встановлення особистості людей, що потребують міжнародного захисту, перш ніж вони вирушать у «небезпечні морські подорожі».

Про це йдеться у звіті доповідача ПАРЄ Дафни Дьюмері (Бельгія), який став основним для відповідної резолюції ухваленої сьогодні у Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ідея ідентифікації людей, які потребують міжнародного захисту та організованої належної обробки заяв про надання притулку через так звані «гарячі точки», створені за межами Європи, заслуговує на підтримку, за умови дотримання прав людини біженців та мігрантів», - йдеться у доповіді.

Асамблея відзначила сенс таких дій у своїй резолюції, підкресливши, що це би врятувало життя тисячам потенційних кандидатів на отримання притулку в Європі.

Крім того, ПАРЄ закликала до розширення мандата європейського прикордонного агентства Frontex, у т.ч. для того, щоб надати йому можливість ефективніше організувати операції з повернення мігрантів та завадити роботі контрабандистів. Асамблея також закликала до збільшення європейського бюджету на проведення пошуково-рятувальних операцій біля берегів Греції та Італії, а також на створення масштабних надзвичайних засобів та «постійного механізму» для підтримки біженців. ПАРЄ також запропонувала створити єдиний централізований реєстр з реєстрації та ідентифікації загиблих із метою пошуку зниклих безвісти осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-