Канадський міністр: Не продамо зброю ми - продасть хтось інший

Канадський міністр: Не продамо зброю ми - продасть хтось інший

1829
Ukrinform
Канада далеко не єдина країна у світі, що продає зброю Саудівській Аравії, незважаючи на порушення Ер-Ріадом прав людини.

Про це в ефірі телеканалу СВС сказав міністр закордонних справ Канади Стефан Діон.

«Це – частина світу, у якому ми живемо. Ми можемо відмовитися від продажу зброї, але тоді за нас це зроблять інші країни і при цьому вони не обов’язково дотримуватимуться того ж строгого процесу, якому слідуємо ми», - зазначив Діон.

Водночас, він визнав, що міжнародний продаж зброї потребує ретельного процесу відбору покупців. «Коли ми постачаємо зброю країні із непевним станом дотримання прав людини, нам треба притримуватися строгої процедури, аби упевнитися, що вона не буде використана проти власного народу. До цього треба ставитися дуже уважно і в минулому ми саме так і робили, тож немає потреби починати із нуля», - наголосив міністр.

Він наголосив, що «Канада не самотня у цій ситуації, адже практично усі наші союзники продають зброю Саудівській Аравії».

Міністр додав, що під час розмови зі своїм колегою із Саудівською Аравії порушив питання дотримання його країною прав людини. «Ми чітко дамо зрозуміти уряду Саудівської Аравії, що Канада ніколи не прийме використання цього обладнання проти власного народу», - наголосив Діон.

Міністр також зазначив, що для спонукання до кращого ставлення до власних громадян, діалог слід вести із усіма країнами, незважаючи на їх відповідність «демократичним стандартам». «Можна сидіти вдома та не спілкуватися із ними, не вести торгівлі. Перелік неприйнятних з точки зору строгих демократичних вимог країн буде дуже довгим. Себе ми сприйматимемо дуже гарними, але світу це не допоможе. Нам треба залучати їх», - підсумував очільник зовнішньополітичного відомства Канади.

Нагадаємо, що Канада не стала змінювати свого рішення про продаж Ер-Ріаду великої партії легкого військового транспорту, незважаючи на нещодавню страту ісламським королівством 47 чоловік. Канадські правозахисники уже тривалий час висловлюють занепокоєння, що Ер-Ріад може використати цю зброю проти власного народу. На вимогу саудівської сторони, деталі військового контракту не розголошуються, тож Оттава розкрила дуже мало інформації щодо висновків звіту по дотриманню прав людини, який був складовою дозволу на експорт.

Широкому загалу про контракт відомо лише те, що його загальна ціна становить 14,8 млрд дол і виконання поставки забезпечить роботою у Канаді близько 3 тис чоловік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-