Обама підписав розпорядження про зняття санкцій з Ірану

Обама підписав розпорядження про зняття санкцій з Ірану

Укрінформ
Президент США у суботу ухвалив виконавче розпорядження, яким скасував дію санкцій, накладених на Іран у зв'язку з його ядерною програмою.

Текст документа оприлюднений на сайті Білого дому, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Я, Барак Обама, президент США, встановив, що реалізація Іраном заходів, пов'язаних з ядерною програмою, визначених у розділах 15.1-15.11 Додатка V Спільного всеосяжного плану дій від 14 липня 2015 року (СВПД) між учасниками формату P5 +1 (Китай, Франція, Німеччина, Росія, Великобританія і США), Європейським Союзом та Іраном, на підставі перевірки МАГАТЕ, визначає фундаментальні зміни обставин в контексті ядерної програми Ірану", - йдеться в документі.

Тому, зазначив американський президент, "з метою забезпечення реалізації зобов'язань США, пов'язаних із санкціями, я відкликаю розпорядження (щодо встановлення цих санкцій – ред.)".

Перед цим держсекретар США Джон Керрі у Відні заявив, що зняття Сполученими Штатами санкцій з Ірану набирає чинності після оголошення доповіді МАГАТЕ. Організація оприлюднила результати своїх перевірок у суботу, підтвердивши, що Іран виконав всі вимоги в межах домовленостей щодо ядерної програми.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-