Загибель Боїнга: В Нідерландах родичі жертв звернулися до влади (оновлено)

Загибель Боїнга: В Нідерландах родичі жертв звернулися до влади (оновлено)

Укрінформ
Родичі загиблих у катастрофі Боїнга МН-17 звернулися із листом до прем'єр-міністра Нідерландів з проханням допомогти передати слідству зображення з радарів, які, на їх думку, мають міститися у України, Росії та США.

Про це повідомляє голландське видання RTLNiuws.

Як зазначає видання, у голландському уряді вважають, що дані первинного радару не мають суттєвого значення для висновків Ради з питань безпеки Нідерландів. Проте сім'ї вважають, що дані, які не надали Україна, Росія чи США, можуть мати значення для слідства, яке має встановити, хто збив літак.

"Ми пам'ятаємо, як після атаки ви пообіцяли докопатися до суті, тому що ми хочемо знати правду. Хто і чому збив літак", - йдеться у листі, під яким підписалося 18 сімей.

Вони вимагають розпочати цю процедуру через ООН або ІКАО.

Як пише видання, раніше першим питання про дані із так званих первинних радарів підняла голландська опозиційна партія CDA.

Крім того, родичі незадоволені великою тривалістю розслідування та процедур пов'язаних із притягненням до відповідальності винуватців катастрофи.

Нагадаємо, група активістів-розслідувачів Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, в якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи Боїнга МН17. Цей звіт з іменами та фотографіями військових група передала два тижні тому нідерландській прокуратурі. Раніше активістам Belligcat, вдалося встановити, що "Бук", яким був збитий літак "Малазійських авіаліній", є російським комплексом, який перебував у складі 53 бригади, що дислокується біля Курська.

Жертвами аварії Боїнга стали 298 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-