Хорватія засудила сербського командира за воєнні злочини

Хорватія засудила сербського командира за воєнні злочини

1628
Ukrinform
Хорватський суд засудив колишнього сербського військового командира Драгана Васильковіча за тортури та вбивство хорватських солдат і цивільного населення під час війни у 1991-95 роках. 

Про це повідомляє Reuters.

"За повідомленням прокурора міста Спліт, його обвинувачують у порушенні Женевської конвенції - тортурах та вбивстві захоплених хорватських солдат та поліцейських у місті Кнін, яке було оплотом сербських повстанців, у червні та липні 1991 року, а також місті Бруска у лютому 1993 року", - йдеться у повідомленні.

Васильковіч також обвинувачується у підготовці плану нападу на поліцейський відділок у місті Гліна та сусідніх містах у липні 1991 року.

"Під час нападу цивільні будівлі були пошкоджені або зруйновані, населення було змушене тікати, майно розграбовано, цивільні особи були вбиті або поранені, серед них і іноземний журналіст", - йдеться у заяві прокурора.

Драган Васильковіч, відомий як капітан Драган, працював інструктором з гольфу в Австралії і був арештований австралійською поліцією за запитом Хорватії у 2006 році. Маючи подвійне сербське та австралійське громадянство, він дев'ять років намагався заблокувати свою екстрадицію у Хорватію. Екстрадиція відбулася у липні.

Фото: tportal.hr

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-