Посольство України в США очікує від Coca-Cola та Pepsi офіційної реакції

Посольство України в США очікує від Coca-Cola та Pepsi офіційної реакції

2476
Ukrinform
Посольство України в Вашингтоні, яке у вівторок звернулося до керівництва компаній "Coca-Cola" і "PepsiCo" у зв'язку з публікацією ними карт Росії разом із Кримом, поки не отримало відповіді та наполягатиме на офіційній реакції підприємств.

Так прокоментував у вівторок ввечері ситуацію для журналістів заступник глави Посольства, радник-посланник Ярослав Брисюк, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Як тільки ми дізналися сьогодні, що російські офіси компанії "Coca-Cola" і компанії "PepsiCo" розмістили в соцмережах зображення карти Росії разом з незаконно окупованим Кримом, ми одразу зв'язалися з цими компаніями – з вашингтонськими офісами, з їхніми штаб-квартирами. Ми наголосили, що такі дії є неприпустимими, оскільки вони можуть бути трактовані як опосередкована підтримка російської агресії та незаконної окупації Криму, що засуджується всією світовою спільнотою, у тому числі США", - зауважив представник української місії в Вашингтоні.

Втім, зазначив дипломат, реакції від компаній поки що немає.

"Вони формулюють, я сподіваюсь, свою позицію. Ми очікуємо від них почути (відповідь – ред.) найближчим часом", - сказав Брисюк.

Тим часом, за його словами, Держдепартамент США повністю підтримав позицію України та подякував Посольству за інформацію про цей випадок. Позиція Сполучених Штатів "була чітко й неодноразово заявлена президентом, віце-президентом і держсекретарем, а також знайшла своє відображення в резолюціях Сенату, Палати представників, виконавчих указах президента, які встановили санкції, пов'язані з Кримом". Отже, дії компаній "йдуть в розріз з політикою США і світового співтовариства та є неприпустимими".

За практикою, Державний департамент, контактує з такими компаніями та ще раз доводить позицію, аргументує, що агресія Росії та незаконна окупація Криму є нелегітимними і засуджуються Сполученими Штатами. Водночас, будь-які кроки американських компаній, які можуть бути так чи інакше трактовані на підтримку таких дій, є некоректними.

"Ми будемо наполягати, щоб компанії відреагували. Наскільки ми знаємо, вже є певна реакція, зокрема, українського офісу "Coca-Cola". Ми очікуємо також реакції американських офісів і "Coca-Cola", і "PepsiCo", - наголосив український дипломат.

Він нагадав, що подібні випадки вже мали місце раніше, коли всесвітньо відомий бренд "National Geographic" минулого року намагався подібним чином модифікувати свої карти.

"Ми реагуємо них негайно і рішуче", - підкреслив радник-посланник.

Нагадаємо: 30 грудня на офіційній сторінці Coca-Cola у соцмережі "Вконтакте" була опублікована карта Росії, на якій не було Криму, Калінінградської області та Курильських островів.

Після того, як російські користувачі почали масово висловлювати своє невдоволення, компанія в ніч на 5 січня опублікувала нову карту, на якій Крим був позначений територією РФ і перепросила в росіян.

Після того, як на ситуацію звернули увагу ЗМІ, всі записи і коментарі на цю тему були видалені зі сторінки спільноти.

Це викликало хвилю обурення серед українських користувачів соцмереж, багато з яких закликали бойкотувати продукцію Coca-Cola.

Фото: forbes.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-