Арсенал хімічної зброї Сирії знищили. Крапку поставили в Техасі

Арсенал хімічної зброї Сирії знищили. Крапку поставили в Техасі

1190
Ukrinform
Організація із заборони хімічної зброї у понеділок повідомила про завершення процесу утилізації усієї заявленої Сирією хімічної зброї.

Про це повідомляється на сайті ОЗХЗ.

"Американська компанія Veolia, яку ОЗХЗ найняла ліквідувати частину запасів сирійської хімічної зброї, на своєму заводі у Техасі завершила ліквідацію 75 циліндрів фтористого водню", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в організації, це є завершальним етапом ліквідації всієї заявленої Сирією зброї. Затримка процесу утилізації була пов'язана з необхідністю пошуку відповідного технічного рішення.

"Цей процес закриває важливий розділ у програмі ліквідації хімічної зброї в Сирії. Наші зусилля щодо того, щоб верифікувати заявку Сирії та в плані пошуку рішення щодо подальшого використання токсичних хімічних сполук як зброї у цій країні будуть продовжені" - заявив генеральний директор ОЗХЗ Ахмет Узюмджю.

Нагадаємо, вивезення хімічної зброї з Сирії розпочалося на початку січня 2014 року. Операція здійснювалася в рамках спільної місії ОЗХЗ та ООН за участю великої кількості міжнародних партнерів. У серпні 2014 року на борту американського судна Cape Ray було знищено найбільш небезпечний арсенал хімічної зброї із задекларованих Сирією запасів.

Фото: wartime.org.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-