Путін дозволив не визнавати рішення Євросуду з прав людини

Путін дозволив не визнавати рішення Євросуду з прав людини

1028
Ukrinform
Президент РФ Володимир Путін підписав закон, який надає право Конституційному суду Росії визначати, чи виконувати вердикти міждержавних органів захисту прав і свобод людини, передусім, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Документ опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації

За законом Конституційний суд Росії під час ухвалення рішення керуватиметься принципом верховенства російської Конституції. Він встановлює спеціальний правовий механізм вирішення питання про можливість або неможливість «з точки зору принципів верховенства і вищої юридичної сили Конституції виконати винесену за скаргою проти Росії постанову».

Законопроект внесли на розгляд 18 листопада. Держдума ухвалила закон 4 грудня. Його підтримали 436 депутатів, троє — Дмитро Гудков, Сергій Петров та Ілля Пономарьов (за дорученням) — проголосували проти.

Ініціатором законопроекту стали депутати різних фракцій на чолі з головою комітету з конституційного законодавства і держбудівництва Володимиром Плігіним.

У липні Конституційний суд прийняв постанову, яка дозволяє Росії не виконувати рішення ЄСПЛ у випадках, коли «порушуються основоположні конституційні норми». Цей закон був ініційований після того, як міжнародні суди (ЄСПЛ, Арбітражний суд у Гаазі) визнали багатомільярдні позови акціонерів ЮКОСу до Росії.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-