У Парижі сьогодні відкриється сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО

У Парижі сьогодні відкриється сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО

Укрінформ
Засідання Генеральної конференції, керівного органу ЮНЕСКО, яка об'єднує 195 держав-членів Організації, відкриється 3 листопада у Парижі.

Робота конференції, яка ухвалить основні програми діяльності організації, триватиме до 18 листопада, повідомили власному кореспонденту Укрінформу у прес-службі ЮНЕСКО.

«У ході Генеральної конференції ЮНЕСКО учасники затвердять основні програми діяльності організації на найближчі два роки та узгодять питання щодо її фінансування та управління», - зазначили в прес-службі.

У рамках сесії з нагоди відзначення 70-річчя Організації у паризькій штаб-квартирі ЮНЕСКО 16 і 17 листопада відбудеться Форум лідерів, участь у якому візьме «безпрецедентна кількість глав держав і урядів». Під час першого сесійного засідання з трибуни ЮНЕСКО виступатимуть кронпринц Норвегії Хокон та віце-президент ОАЕ, правитель (емір) емірату Дубай шейх Хамдан ібн Рашид Аль Мактум. З нагоди відзначення 3 листопада міжнародного дня припинення безкарності за злочинини проти журналістів, Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова у рамках Генеральної конференції оприлюднить звіт організації «Глобальні тенденції у свободі висловлювань і розвиток засобів масової інформації».

Близько 70 міністрів освіти обговорюватимуть у рамках роботи ЮНЕСКО нову програму сталого розвитку до 2030 року, затверджену Генеральною Асамблеєю ООН.

У ході сесії Генеральної конференції ЄНЕСКО 195 держав-членів ухвалюватимуть рішення щодо включення в організацію Республіки Косово та острова Монтсеррат у якості члена організації відповідно до рекомендації Виконавчої ради ЮНЕСКО. Крім того у рамках форуму відбудуться численні засідання круглих столів, брифінгів, презентації, нагородження в галузі освіти та науки та інші заходи.

Нагадаємо, що Генеральна конференція ЮНЕСКО визначає основні напрямки діяльності організації. Вона проводиться раз на два роки і приймає програму і бюджет організації на наступний цикл.

Раз на чотири роки Генеральна конференція обирає членів виконавчої ради і призначає генерального директора секретаріату. Генеральна конференція приймає також середньостроковий план на шестирічний період. Керівництво здійснюється президентом конференції, який обирається для кожного скликання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-