Обама оголосив про початок антитерористичної операції

Обама оголосив про початок антитерористичної операції

363
Ukrinform
Президент США Барак Обама виступив у середу з рішучою промовою, якою, фактично, оголосив справжню війну Ісламській державі Іраку та Леванта (ІДІЛ), тим самим ламаючи уявлення про нерішучу та безсилу зовнішню політику його адміністрації.

Заява президента прозвучала пізно ввечері за часом у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Наша мета зрозуміла: ми будемо ослабляти і, в кінцевому рахунку, знищимо, ІДІЛ шляхом комплексної та довгострокової стратегії боротьби з тероризмом", - заявив американський лідер.

Він зазначив, що боротьба вестиметься в рамках антитерористичної кампанії, яка проводитиметься за допомогою "стійких та невпинних зусиль" на знищення бойовиків ІДІЛ, хоч би де вони перебували.

Читайте також: Німецький прецедент: чому Іраку зброю дали, а Україні - ні?

Оголошена стратегія передбачає чотири напрями. Серед них - нанесення систематичних авіаударів по об'єктах терористів ІДІЛ; розгортання додатково 475 американських військових для надання допомоги збройним силам Іраку та посилення військової підтримки сирійської опозиції; застосування превентивних заходів – економічних, розвідувальних та оборонних – для попередження атак терористів; гуманітарна підтримка постраждалого цивільного населення.

При цьому Обама підкреслив, що ця стратегія відрізняється від війн в Іраку та Афганістані, у яких брали участь американці. "Це стратегія винищення терористів, що загрожують нам, та водночас підтримка партнерів на лініях фронту", - заявив він.

Окремо американський президент наголосив на важливості світового лідерства США, яке він назвав "константою" в нестабільному світі. "Це Америка має здатність і волю до мобілізації світу проти терористів. Це Америка згуртувала світ проти російської агресії та на підтримку права народу України самому визначати свою долю... Це Америка допомагає мусульманській громаді по всьому світу не тільки в боротьбі з тероризмом, а й у боротьбі за можливість, терпимість та надію на майбутнє", - підкреслив глава Білого дому.

Водночас, як зазначив Обама, стратегія боротьби з терористами ІДІЛ реалізовуватиметься в межах широкої коаліції, на чолі якої стануть Сполучені Штати.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-