Новий музей дніпровських лоцманів запропонує відвідувачам симулятор-атракціон

Новий музей дніпровських лоцманів запропонує відвідувачам симулятор-атракціон

Фото, відео
Укрінформ
У Дніпрі зведуть новий комплекс Музею історії лоцманів Дніпровських порогів, розташованого у Лоцманській Кам’янці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Дніпровська міськрада.

«Музей стилізують під хату дніпровського лоцмана, ми плануємо не лише зробити представлення експонатів, а й додати сучасні технології, які допоможуть поринути у світ лоцманів. Реалізуємо симулятор-атракціон, де відвідувачі зможуть нібито підкорювати пороги. Буде технологія доповненої реальності, аудіо- та відеовізуалізація. За приклад брали Музей історії Дніпра», – розповів начальник управління культури Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Музей історії лоцманів Дніпровських порогів модернізують / Фото: Микола М’якшиков, Укрінформ

До обговорення залучили IT-спеціалістів, істориків і нащадків самих лоцманів.

Читайте також: На зведення прикарпатського музею-дзбана виділили понад 12 мільйонів гривень

«Цих людей, які вміють підкорювати Дніпро, було дуже мало, до двох сотень. Ця професія була спадковою, а сама робота ризикованою, бо не знав, чи повернешся. Наше завдання – показати цю колоритну культуру, хоч і вона була доволі маленькою. В основі майбутнього музею лежатиме не артефакт, а відвідувач. Він має пройти через палітру емоцій, тут ми відтворимо це», — поділився директор КП «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Музей, присвячений життю дніпровських лоцманів, працює у місті вже 26 років і розташований у маленькому приміщенні, що у Лоц-Кам’янському будинку культури.

«Це унікальна невеличка культура, яку ми втрачаємо, бо Дніпро вже не ревучий, а спогадів про підкорювачів порогів багато і вони навіть оспівуються українськими класиками. Тому новому музейному комплексу ми будемо раді. До нас ходять люди, до карантину за рік відвідало музей трохи більше ніж три тисячі людей, а через карантинні обмеження торік майже дві тисячі», – сказала завідувачка методичного центру культурно-масової роботи Лоц-Кам’янського будинку культури Людмила Стахів.

Свого часу Укрінформ розповідав про дніпровських лоцманів в публікації "Лицарі дніпрових порогів" у проєкті "Точка на карті".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-