У грудні аеропорти України очікують двадцятимільйонного пасажира — Омелян

У грудні аеропорти України очікують двадцятимільйонного пасажира — Омелян

Укрінформ
У 2018 році пасажиропотік в аеропортах України становитиме двадцять мільйонів.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час зустрічі в суботу з колективами Льотної академії Національного авіаційного університету та аеродрому «Кіровоград» у м. Кропивницькому, інформує прес-служба Мінінфраструктури.

«Якщо у світі середній тренд це 5% росту авіаперевезень, то у випадку України ми маємо 25—30% щороку. Заходять десятки нових авіакомпаній, відновили свою роботу вже більше 10 аеропортів України. Торік ми побили рекорд: ми мали 16 млн пасажиропотоку. Цього року матимемо 20 млн пасажирів, і це тільки початок нашої історії. Ми маємо нову індустрію, яка народжується на очах», — заявив Омелян, відзначивши, що завдяки лібералізації ринку авіаційних перевезень вже два роки поспіль українські аеропорти демонструють потужну динаміку зростання.

Міністр інфраструктури зазначив, що в умовах зростання пасажиропотоку Міністерством інфраструктури розпочато модернізацію регіональних аеропортів, що дасть змогу розширити географію польотів та в перспективі залучити лоукости саме до регіональних аеропортів.

«Глобальним завданням є 50 працюючих аеропортів в Україні до 2030 року. 1991 року в Україні був 51 аеропорт. Потреба в аеропортах є, тому що у нас зараз літають 5—7% українців, а можуть і повинні літати мінімум 50%. Це будуть 4—5 регіональних потужних хабів, близько 20 регіональних аеропортів, з яких будуть виконуватися міжнародні та внутрішні перевезення, також планується 10—15 маленьких аеропортів, які забезпечуватимуть внутрішні перевезення», — розповів Омелян.

Читайте також: Гройсман: Ми стали серйозним гравцем на ринку авіаперевезень

Наступним кроком, підкреслив він, буде підготовка професійних та якісних кадрів у авіаційній галузі.

«Ми хочемо, щоб Україна продукувала не тільки успішних підприємців в аграрній, вугільній або металургійній сфері, але і у високих технологіях. Це, власне, авіаційний сектор. Це — пілоти, інженери, це люди, які створюють нові високотехнологічні місця як усередині держави, так і прославляють нашу державу по всьому світу», — зазначив Омелян.

Він заявив, що вірить у те, що «на базі Кропивницького ми можемо відродити колишню славу і примножити її, давши нову додану вартість для країни».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-