Греція відновлює прямі рейси до Македонії

Греція відновлює прямі рейси до Македонії

Укрінформ
Грецький авіаперевізник Aegean Airlines здійснить свій перший прямий рейс між Афінами та Скоп'є 1 листопада 2018 року.

Про це повідомляє Ekathimerini

"Грецький авіаперевізник Aegean Airlines урочисто здійснить свій перший прямий рейс між Афінами та Скоп'є 1 листопада на тлі потепління відносин після підписання угоди про перейменування між Грецією та Колишньою югославською республікою Македонія у червні", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що прямі рейси між двома столицями припинилися ще 2006 року після того, як Афіни висловили протест щодо рішення Скоп'є присвоїти столичному аеропорту ім'я Олександра Великого та встановили там його пам'ятник.

Раніше, у березні цього року, македонський уряд, на знак доброї волі, перейменував аеропорт та демонтував статую.

Читайте також: Наприкінці жовтня в Україні відкриваються 22 нові авіарейси – Омелян

Як повідомлялося, 17 червня Греція і Республіка Македонія підписали угоду про перейменування останньої на Республіку Північна Македонія, що дало змогу відкрити Скоп'є шлях до НАТО та ЄС.

30 вересня у Македонії відбувся всенародний референдум щодо зміни назви країни, відповідно до угоди з Грецією, в обмін на євроатлантичну перспективу. Він провалився через низьку явку, але мав лише консультативний характер.

9 жовтня уряд Македонії прийняв пропозицію про внесення конституційних змін, щоб змінити назву країни на Республіка Північна Македонія.

19 жовтня македонський парламент уже проголосував за ратифікацію цієї угоди, проте після цього президент країни наклав вето на це рішення. В разі успішного голосування парламенту за конституційні зміни на другому етапі, президентське вето буде нівельоване, і угода про зміну назви буде остаточно ухвалена.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-