Грузія закрила для туристів унікальний печерний монастир

Грузія закрила для туристів унікальний печерний монастир

Укрінформ
Ванський монастирський печерний комплекс (Ваніс-Квабебі), який є однією з унікальних історичних пам'яток Грузії, буде тимчасово закрито для туристів.

Як повідомляє Грузія Online із посиланням на Національне агентство охорони культурної спадщини, рішення було ухвалено на підставі висновків Державного університету Іллі (Іліауні).

"Фахівці вважають, що всередині комплексу існує небезпека обвалення. Оскільки вже зараз періодично там стаються каменепади, відповідні ризики зростають восени через часті дощі", - зазначається в повідомленні.

У 2019 році агентство охорони культурної спадщини планує провести комплексне дослідження пам'ятника і прилеглих територій. Після цього фахівці зможуть розпочати роботи.

"Після дослідження скелі Вардзіа ми змогли технічно переключиться на Ваніс-Квабебі. Первинні дані тривожні з огляду на те, що каменепад - це незворотний процес. З урахуванням норм безпеки ми закрили його для візитерів і відвідування Ваніс-Квабебі обмежено", - заявив директор агентства Ніколоз Антідзе.

За його словами, на проведення досліджень вже було виділено кошти. Після детального вивчення стану пам'ятки фахівці визначать конкретні кроки щодо відновлення.

Читайте також: Туреччина пустить туристів до унікального скельного монастиря

"Є проблеми трьох видів - це каменепад, друге - гідрогеологічне дослідження, щоб зрозуміти, як можна уникнути скупчення води в комплексі, а також археологічне дослідження, щоб ще краще вивчити ту частину, яка була зруйнована під час землетрусу в середні століття", - зазначив Антідзе.

Ванські печери - це печерний комплекс, монастир VII-XVI століть, який розташовано поблизу Вардзія в регіоні Самцхе-Джавахеті на висоті 1386 метрів над рівнем моря.

Комплекс складається з шести церков і близько 200 печер, пов'язаних між собою тунелями, які розташовані на 16 поверхах. Найстаріша церква належить до VIII століття. Особливу увагу привертає церква Святого Георгія. Вона розташована на нижніх рівнях печерного монастиря. Фахівці припускають, що церкву збудували в IX-XI століттях.

Монастир спочатку був жіночим. Існує легенда, що в ньому був дуже суворий статут для монахинь, за порушення якого могли навіть скинути зі скелі. У монастирі дотепер зберігся доволі суворий типікон - церковна книга, що містить богослужбовий статут.

На останньому поверсі печери збереглися написи, виконані чорнилом. Їх зробили жінки, які жили в монастирі ще в XV столітті. Це фрагменти з грузинських прозових і поетичних творів, зокрема з поеми Шота Руставелі "Витязь у тигровій шкурі".

Фото: National Geographic

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-