Музейники Вінниці до Дня захисника читають лекції про козаків та героїв АТО

Музейники Вінниці до Дня захисника читають лекції про козаків та героїв АТО

Укрінформ
У Вінниці співробітники обласного краєзнавчого музею до Дня захисника України проводять краєзнавчі лекції з історії козацтва та про подвиг земляків – учасників Революції Гідності й АТО.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила старший науковий співробітник відділу давньої історії Вінницького обласного краєзнавчого музею Лілія Гальчевська.

"Минуле Вінниччини тісно пов’язане з історією українського козацтва, адже тут формувалися перші козацькі ватаги. Широкого розмаху набули козацько-селянські повстання 1591-1596 років, а міста-фортеці Поділля та Брацлавщини ставали однією з найголовніших ланок з оборони краю. Цим курсом лекцій ми хочемо підкреслити неперервність традиції самопожертви заради захисту своєї землі – від козаччини до сьогодення – і показати молоді, що наша національна споконвічна любов до свободи збереглася й донині", - зауважила Гальчевська.

Читайте також: У Львові відбувся Благодійний бал захисників

За її словами, музейники пропонують відвідувачам, а також групам учнів та студентів лекції про видатних земляків, цікаві факти, маловідомі деталі й навіть легенди з історії козацької доби.

Зокрема, розповідають про національну революцію 1648-1676 років та лицарів козацької доблесті. Також проводяться тематичні лекції "Уклін козацькій славі", "Козацькі старожитності", "Державотворчі традиції на Вінниччині" та "Героям слава" про земляків – учасників Революції Гідності й АТО.

Патріотичні лекції в музеї приурочили до Дня захисника України та українського козацтва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-