Монастирські підземелля й музей лицарства: в Луцьку з'являться нові атракції

Монастирські підземелля й музей лицарства: в Луцьку з'являться нові атракції

Укрінформ
У Луцьку за кошти ЄС планують відновити вежу Чорторийських і монастир єзуїтів з підвалами, щоб зберегти й покращення туристичну привабливість міста.

Про це йшлося під час прес-конференції з нагоди початку реалізації проекту "Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна", повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради. 

"Презентовано основні заходи проекту, серед яких - відбудова фрагменту Окольного замку, реставраційні роботи у підземеллі монастиря єзуїтів, відновлювальні роботи у вежі Чорторийських, де планують відкрити музей лицарства, архітектурні дослідження, проведення низки спільних польсько-українських заходів", - йдеться в публікації.

В межах проекту Луцьк отримає 1 мільйон 34 тисячі євро гранту. Крім того, як повідомив ресурс Volyn24, ще 114 тисяч євро потрібно виділити з міського бюджету.

Відновлювальні роботи розпочалися в серпні 2018 року. Завершити їх планують до липня 2020 року.

У Любліні натомість відреставрують готичну вежу. Це місто отримає від Євросоюзу 642 тисячі євро.

Читайте також: На Волині з'явився міні-замок Любарта

"Луцьк і Люблін давно співпрацюють, вони є дуже схожими, попри те, що міста різнять багато речей. Символічно, що ми відновлюємо саме ті історичні пам’ятки, які нас пов’язують. Це ті об’єкти, які після ревіталізації приваблюватимуть туристів та істориків", - зазначив виконувач повноважень міського голови, секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт.

За словами начальника управління туризму та промоції міста Катерини Теліпської, серцем міста Луцька є його стара частина, "Старе місто", а найбільш відвідувана пам’ятка - замок Любарта. Однак, щоб туристи затрималися в Луцьку на довший час, необхідно привертати їхню увагу іншими об’єктами. Тобто ініціатива, за її словами, розрахований саме на це.

Проект реалізується в межах Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-