Вінниця вперше покаже клейноди міського голови

Вінниця вперше покаже клейноди міського голови

Укрінформ
Вінничанам у суботу, 8 вересня, на День міста під час виставки "Тільки Богові і Батьківщині свої ключі віддаватиме: історія символіки Вінниці" вперше покажуть клейноди міського голови – колар та ключ від міста. 

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради. 

"У суботу на майдані Незалежності діятиме виставка "Тільки Богові і Батьківщині свої ключі віддаватиме: історія символіки Вінниці". Ті, хто її відвідає, дізнається історію міського герба від XVII століття до сьогодні. Вперше в історії Вінниці публічно демонструватимуться городянам клейноди міського голови – колар та ключ від міста", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що експоновані клейноди міського голови стануть "родзинкою" виставки. Колар міського голови – це геральдичний знак міського голови, який має форму орденського ланцюга, що складається з медальйона-підвіски в формі восьмикутної зірки з рельєфним зображенням великого герба Вінниці та декоративних ланок, розміщених у відповідній послідовності.

Читайте також: На Вінниччині влаштують міжнародне свято української витинанки

Ключ міста Вінниці є офіційним символом та атрибутом Вінницького міського голови. Центральне зображення ключа – малий герб міста з написом "Віра. Державність. Нація". Ключ уособлює історичну спадщину та колорит Вінниці, а складові композиційні елементи засвідчують роль міста як потужного культурного, виробничого та освітнього центру Поділля.

Виставка складатиметься з шести інформаційних блоків із зображеннями історичних гербів Вінниці.

Привабливою фотозоною експозиції буде художня стилізація колишньої вінницької ратуші, яка була розташована поблизу площі Ринок.

Довідково. Цього року Вінниця відзначає три визначні ювілеї: 655 років з часу заснування міста, 380 років від моменту фактичного набуття Магдебурзького права та 25 років з дня відновлення історичного герба Вінниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-