Експерти ініціюють створення в Україні мережі туристичних кластерів

Експерти ініціюють створення в Україні мережі туристичних кластерів

Укрінформ
В Україні експерти ініціюють створення спільної платформи "Туристичні кластери 300+" з метою економічного та соціокультурного розвитку регіонів.

Про це в Укрінформі на прес-конференції сказала  ініціатор проекту "Туристичні кластери 300+", голова робочої групи з розвитку сільських територій АЦ АСУ Юлія Алєксєєва.

"Для України цей проект – це шлях, який може дуже швидко створити мільйони робочих місць, спадщину, повернути інтерес українців до України", – зазначила вона.

За словами ініціатора проекту, після аналізу туристично привабливих місць було складено приблизний їх перелік із 300 об'єктів.

"Ми приблизно порахували, скільки цікавих туристичних дестинацій в Україні є, які вже оформлені і є центрами притяжіння активних туристів. Але ми сподіваємося, що коли багато регіонів побачать те, що туризм дає змогу швидко розвиватися, вони приєднаються до цього проекту", – наголосила Алєксєєва.

Наразі, зазначила координатор, вже більше 100 заявок від різних регіонів України подано для участі в проекті.

Читайте також: На Полтавщині презентували маршрут кластера зеленого туризму

Організатори проекту пропонують стратегію створення таких кластерів, що умовно складається з семи кроків. Перший етап передбачає збір активістів із різних регіонів, далі вони будуть об'єднуватися в кластери. Після цього за допомогою експертів світового рівня передбачається формування стратегії розвитку туризму й побудова туристичних об'єктів світового рівня. Далі, за задумом організаторів, на основі таких стратегій розроблятимуться фінансові проекти.

На цьому етапі учасникам буде запропонована допомога в пошуку інвесторів у проекти. Далі планується організація навчання кластерних спеціалістів.

Як наголосила голова Ради Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України, член Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Тетяна Тимошенко, проект ґрунтується на світовому досвіді кластерної моделі туристичної індустрії.

"Україна наразі потребує механізму, зручного інструменту для того, щоб рушити з місця. І ми створили цей інструмент на базі міжнародних актів і міжнародного досвіду", – зазначила вона.

Читайте також: На Вінниччині створять туристичний кластер за кошти ЄС

У свою чергу координатор і ментор проекту "Туристичні кластери 300+", президент фонду "Умань Тумороу" Олександр Файнін поінформував, що 27 липня відбулося засідання туристичного кластеру "Західна Черкащина" з центром в Умані.

"Ми маємо за мету згуртувати всіх задля того, щоб створити певний продукт і продавати його на загальнонаціональному і міжнародному рівні. Крім того, ми маємо за мету протягом 3-5 років створити в Умані тисячу ліжко-місць європейського типу", - зазначив Файнін.

Проект "Туристичні кластери 300+" заснований на принципах ефективної соціальної взаємодії – коли в певному регіоні, де всі зацікавлені в тому, щоб до них їхав турист, об'єднуються і за допомогою експертів створюють сучасний туристичний продукт високої якості, безпечний і доступний для споживачів.

Мета  авторів проекту - за три роки створити понад 300 кластерів і всю необхідну інфраструктуру для їхньої ефективної діяльності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-