У зоопарку Миколаєва вперше за 20 років народилися удави

У зоопарку Миколаєва вперше за 20 років народилися удави

1489
Укрінформ
Пара удавів із Миколаївського зоопарку стала багатодітними батьками: з яєць вилупилося відразу 26 дитинчат.

Як повідомили в прес-службі звіринцю, розмноження удавів у неволі – рідкісне явище. Останнього разу в зоопарку фіксували такий випадок двадцять років тому.

"19 липня вперше за 20 років на світ з’явилися малюки удава звичайного (Boa constrictor). У зоопарку була сформована пара удавів звичайних – самця Бізона, який прибув в зоопарк в 2007 році, й самки Марки, яка потрапила до нас з пересувної виставки. Зараз у цієї пари з’явилося на світ 26 малюків завдовжки 47 см і завважки 62 г. Наразі діти розміщені в спеціальних контейнерах для утримання і прекрасно себе почувають", – розповіли в зоопарку.

Поруч з батьками їм перебувати небезпечно, бо у змій немає материнського інстинкту.

Читайте також: Клишоногий малюк став новим мешканцем парку "Синевир"

Зазначається, що зараз малюки живуть, використовуючи поживні речовини, які зберегли з яйця, але скоро у них буде перша линька, й тоді вони зможуть почати приймати їжу. Коли підростуть, зоопарк планує обміняти їх на інші види тварин.

Удав звичайний мешкає в країнах Південної і Центральної Америки, а також на Малих Антильських островах. Був завезений в штат Флорида, де успішно прижився. Розміри дорослих особин майже не залежать від статевої приналежності – вони можуть бути довжиною до 5 метрів. Важить удав звичайний від 10 до 15 кг, хоча вага деяких особин перевищує 30 кг. Спина цих плазунів забарвлена в різні відтінки світло-бурого, кавового або червоного кольору, на яких чітко видно поперечні темно-бурі смуги химерної форми з плямами жовтого кольору всередині. Тривалість життя становить до 30 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-