Музей у Вишгороді отримав унікальні човни-довбанки

Музей у Вишгороді отримав унікальні човни-довбанки

Фото
Укрінформ
Експозиція Музею давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника поповнилася двома раритетними човнами-довбанками середини минулого століття.

Про це повідомляється на офіційній сторінці ВІКЗ у Facebook.

"Відразу два човни-довбанки з’явились 10 травня на подвір’ї Музею давньоруського гончарства. Тепер тут – уже три таких експонати", - йдеться в дописі.

Зазначається, що довбанки подарували музею жителі села Пірнове, а дістав їх з дна старого русла Десни під час етнографічної експедиції завідувач Музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей. Човни виготовлено у притаманному саме Київському Поліссю стилі.  

Як зауважила директор Вишгородського історико-культурного заповідника кандидат історичних наук Влада Литовченко, це справді велика удача – знайти такі експонати.

Читайте також: На Волині з'явиться музей одного експоната

"Вони дуже добре характеризують життя і побут жителів Київського Полісся, до якого входить і Вишгородський район. Ця територія дуже потерпала від повеней, і були періоди, коли річка так розливалась, що людям не залишалось іншого способу пересування, окрім човнів. Тому такі довбанки були скоріше необхідністю, і без них не обходилось практично жодне домашнє господарство. Добре, що завдяки небайдужим людям у музейному закладі з’являються експонати, які дають змогу скласти повніше уявлення про життя і предмети побутового вжитку регіону", - сказала вона.

Ці човни склали компанію в експозиції вишгородського музею своєму "колезі" з села Новосілки, який став експонатом у лютому цього року. Ця довбанка виготовлена з цільного стовбура верби, якій на момент заготівлі було 70-80 років. У такій довбанці вільно ходили Дніпром та Десною від чотирьох до шести осіб. 

Фото: ВІКЗ/Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-