Чи стане бункер Еріха Коха в Рівному туристичним об’єктом?

Чи стане бункер Еріха Коха в Рівному туристичним об’єктом?

Укрінформ
Створення музею в знаменитому бункері Еріка Коха в Рівному за кошти інвестора опинилося під загрозою через затримку із одержанням землі в оренду.

Як повідомляє портал "Рівняни", торік у лютому підприємець Сергій Шабалін переміг у конкурсі та зобов’язався навести лад у приміщенні бункера площею 80 кв. м. Він планував створити тут музей тоталітаризму та кафе, вклавши щонайменше 3 млн грн. Однак для цього йому потрібно отримати землю, на якій розміщено споруду, в оренду.

"Управління культури виставило жорсткі обмеження орендареві: перш за все потрібно створити музей. Він на це пристав. Щоб розпочати будь-які будівельні роботи, згідно із законом, слід мати в оренді землю. Коли фахівці визначили межі земельної ділянки, то вийшло, що її обсяг вісім сотих. Саме площа ділянки і стала каменем спотикання. На останній сесії я переказав депутатам свою розмову з інвестором, якщо землю не передадуть в оренду найближчим часом, то інвестор відмовиться від бункера. Тоді управління культури і туризму оформить бункер як пам’ятку історії та запропонує депутатам виділити на ремонт вже бюджетні кошти. Таким чином, місто може втратити інвестора, готового за свої гроші облаштувати музей. Зараз інвестор вклав в оренду об’єкта, який не можна використовувати, 150 тисяч гривень", - пояснив начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко.

Читайте також: Рівне запропонує туристам портал замість велоекскурсій

Наразі ж орендар від своїх планів не відмовляється, але зізнається, що запал зникає.

"Ми поки витрачаємо гроші на оренду, яка обходиться приблизно в 10 тисяч гривень щомісяця. Вже заплатили 150 тисяч гривень. Ще рік тому подав документи для оформлення оренди земельної ділянки, однак її ще не виділено. І це гальмує будь-які будівельні роботи. Фактично, для оформлення документів потрібно витратити два роки, а оренду я мушу платити. Я зроблю музей, як і обіцяв, уже навіть підготував зразки проектів. Щоправда, хотілося б пришвидшити процес з оформленням землі", – зазначив Сергій Шабалін.

За інформацією порталу "Рівне вечірнє", місцева влада планує створити комісію, яка визначить точний розмір земельної ділянки, щоб врахувати інтереси інвестора, краєзнавчого музею та ОСББ.

За різними версіями, бункер гауляйтера Еріка Коха почали споруджувати відразу після формування на окупованій німцями території райхкомісаріату "Україна" з центром у Рівному. Існують легенди, що підземне укриття спорудили для переховування награбованих нацистами скарбів. Після відступу в 1944 році нацисти затопили бункер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-